Czy to smutny koniec sportowej odsłony Osięcin !?

Czy to kryzys i konieczność cięć budżetowych? Czy tylko pretekst do braku podjęcia współpracy?

Zacznijmy jednakże od początku. 20 stycznia br. odbyło się spotkanie członków zarządu GKS Ziemowit Osięciny.  Spotkanie miało na celu przedstawienie wizji rozbudowy klubu, rozwój sekcji młodzieżowych oraz między innymi reaktywację drużyny siatkarskiej. Stało się zupełnie inaczej, włodarze gminy postawili wszystkich przed faktem dokonanym obcinając dostępny budżet na potrzeby sportu o połowę. Fakt został przedstawiony bez możliwości rozmów i negocjacji.
Włodarze swoją decyzję argumentują kryzysem i koniecznością głębokich cięć budżetowych. Taki poziom planowanego na ten rok dofinansowania praktycznie eliminuje możliwości prowadzenia tylu drużyn piłkarskich, ewentualną reaktywację sekcji siatkówki i wymusza likwidacje drużyny seniorów.

Wobec powyższego w dniu 20.01 zarząd seniorów GKS Ziemowit Osięciny w wyniku głosowania podjął decyzje o podaniu się do dymisji. W najbliższych dniach zostanie zwołane walne zebranie członków klubu, które zdecyduje o dalszych losach klubu w tych nowych i trudnych okolicznościach. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju wypadków.

Prezes: Adam Guźlewski

Czy te smutne wiadomości przesądzą o losie klubu z Osięcin?
Może włodarze pójdą po rozum do głowy i uda się jeszcze interweniować, a co za tym idzie ratować sportową wizytówkę Osięcin.

#BoZiemowitToMy